Twórca filmów animowanych, Hayao Miyazaki, zawiesza emeryturę

697

Hayao Miyazaki, doceniany na całym świecie twórca filmów animowanych, współzałożyciel studia Ghibli, po raz kolejny zawiesza emeryturę. Znany z takich hitów jak Spirited Away, za który otrzymał Oscara w 2003 roku, Księżniczka Mononoke, Ruchomy Zamek Hauru cy Mój sąsiad Totoro, jest kultowym twórcą, którego filmy zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dnia 24 lutego świat obiegła informacja, iż słynny reżyser rozpoczął pracę nad kolejnym filmem.

W 2013 roku Miyazaki postanowił zakończyć swoją karierę ze względu na problemy z koncentracją, spowodowane zaawansowanym wiekiem. Nie zaprzestał jednak pracować całkowicie i w dalszym ciągu produkował krótkie filmy na wyłączny użytek Studio Ghibli Museum. Ostatecznie 76-letni już reżyser uległ nieustającym prośbom ze strony fanów z całego świata i ogłosił swój powrót do pracy nad kolejnym filmem pełnometrażowym.

Zapowiedziany przez Toshio Suzukiego, producenta Studia Ghibli, film będzie rozszerzoną wersją krótkometrażowej animacji wyprodukowanej dla Studio Ghibli Museum pod tytułem Boro the Caterpillar, która ma ukazać się jeszcze w tym roku. O fabule wiadomo niewiele, tylko tyle, ile sam Miyazaki zdecydował się odkryć. Jak wynika ze słów reżysera, film będzie opowiadał historię „małej włochatej gąsieniczki, tak małej, że mogłaby by być z łatwością zgnieciona między palcami”. Pełnometrażowa wersja, pod tym samym tytułem, będzie pierwszą komputerową animacją stworzoną przez Miyzakiego, który do tej pory znany był ze swojej niechęci do techniki i technologii. Fani będą mogli cieszyć się najnowszym filmem już w 2019 roku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here