Złoty rok Muzeum Pokoju w Hiroszimie

3339

Po historycznej wizycie prezydenta Obamy, Muzeum Pokoju w Hiroszimie odnotowało rekordową liczbę odwiedzających.

Dyrektor muzeum, Kenji Shiga, ogłosił w piątek, że wzmożone zainteresowanie Muzeum zaobserwowano po zeszłorocznej wizycie prezydenta Baracka Obamy. W maju zeszłego roku amerykański przywódca wygłosił w Hiroszimie przemówienie dotyczące konieczności zreformowania systemu zbrojenia nuklearnego oraz przestrzegł, że postęp w produkcji broni atomowej wymaga także rewolucji moralnej.
Barack Obama był pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych, który odwiedził Hiroszimę po II Wojnie Światowej, dlatego jego obecność wywołała poruszenie zarówno wśród Japończyków, jak i obcokrajowców. Od czerwca 2016 roku liczba zwiedzających wzrosła znacząco, aż w miniony piątek przekroczyła 1,593,280 osób w ciągu roku.

Największą popularnością wśród turystów cieszy się wystawa poświęcona serii anime Kono Sekai no Katasumi ni, która ukazuje realia Hiroszimy w okresie przedwojennym oraz w czasie II wojny światowej. Uwagę przyciągają także podarowane przez prezydenta Obamę żurawie origami, które, według źródeł, symbolizują szczęście oraz długowieczność, ale także lojalność i honor.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here