Lukas Podolski przenosi się do Japonii

2738

Podczas gdy popularnym dla wielu piłkarzy kierunkiem w ostatnim czasie stały się Chiny, niektórzy decydują się udać jeszcze bardziej na wschód od Europy.

Zgodnie z informacjami podawanymi zarówno przez media japońskie (ASAHI), jak i wychodzącymi z oficjalnego profilu piłkarza w mediach społecznościowych (TWITTER) wynika, iż po zakończeniu rozgrywek w Turcji Lukas Podolski przeniesie się do klubu Vissel Kobe. Kwota transferowa ma wynieść 2.6 mln €.

„Mogę potwierdzić, że po zakończeniu sezonu dołączę do Vissel Kobe z japońskiej J-League” napisał zawodnik na swoim profilu w serwisie Instagram.

„Nie podjąłem tej decyzji przeciwko Galatasaray, podjąłem ją ze względu na nowe wyzwania i wyjaśnię więcej, gdy przyjdzie na to odpowiedni moment” dodał.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, iż napastnik światowej klasy dołączy do drużyny Vissel Kobe” przyznał Hiroshi Mikitani, współzałożyciel firmy Rakuten, która jest właścicielem zespołu.

Vissel Kobe jest drużyną z miasta Kobe, od sezonu 2014 (w Japonii liga gra systemem wiosna-jesień) ponownie występującą w najwyższej klasie rozgrywkowej, do której powróciła po roku nieobecności. Ubiegłoroczne rozgrywki zakończyła na 7 pozycji.

Według danych popularnego serwisu transfermarkt.de obecnie najwięcej wartym piłkarzem Meiji Yasuda J1 League jest Hiroshi Kiyotake, który wyceniany jest na 5 mln €. Wartość rynkowa Lukasa Podolskiego wynosi 6 mln €.

Lukas Podolski jest urodzonym w Gliwicach reprezentantem Niemiec, grającym na pozycji napastnika. Z reprezentacją osiągnął tytuł Mistrza Świata podczas Mundialu w Brazylii w 2014 roku. Zdobył również tytuł wicemistrza Europy podczas turnieju odbywającego się na terytorium Austrii oraz Szwajcarii w roku 2008. Koszulkę reprezentacyjną założył 129 razy, zdobył 48 bramek.

Jeśli chodzi o karierę klubową, zawodnik występował między innymi w 1.FC Köln, Bayernie Monachium, Arsenalu czy Interze Mediolan. Od sezonu 2015/16 broni barw tureckiego Galatasaray.

 

S.O.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here