Otwarcie parku rozrywki inspirowanego światem anime

1110

Na lipiec tego roku zaplanowane jest otwarcie nowoczesnego parku rozrywki, utrzymanego w tematyce anime i mangi.

W tym celu zagospodarowano dużą przestrzeń na wyspie Awajishima w prefekturze Hyogo. Jak podaje Asahi Shimbun, otwarcie parku planowane jest na lipiec tego roku.
Główne inspiracja twórców to świat z mangi autorstwa Osamu Tezuki pt. „Feniks”. Jedną z większych planowanych atrakcji jest wieczorny pokaz iluminacji, wprowadzający widzów w uniwersum mangi. Trasa dla zwiedzających ma biec przez ok. 1,2 km, a cały park przypominać ma magiczną krainę, w czym pomóc ma wyjątkowe oświetlenie, a także niezwykłe dekoracje.

Oprócz zapierającego dech w piersiach spaceru, park oferować będzie również atrakcje wodne, a także kemping, podczas którego będzie można spróbować lokalnych specjałów.
Pasona Group, która jest pomysłodawcą projektu, wciąż nie zdradziła jeszcze wszystkich atrakcji, jakie oferować będzie park. Według obliczeń firmy, park ma szansę być odwiedzany nawet przez milion osób rocznie.

Powstanie tematycznego parku rozrywki jest dużą szansą dla wyspy na przyciągnięcie turystów, jak i na nowe miejsca pracy dla jej mieszkańców. Zarówno oni, jak i inwestorzy, wiążą z projektem wielkie nadzieje.

(mo)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here