Zakaz palenia w miejscach publicznych w Szanghaju

1361

Nowe rozporządzenie, zakazujące palenia wewnątrz wszystkich miejsc użytku publicznego oraz miejsc pracy w Szanghaju, weszło w życie w środę 1 marca 2017 roku. Działania zostały podjęte, aby chronić ludzi przed chorobami wynikającymi z biernego palenia.

Zakaz ten został zatwierdzony przez Stały Komitet Kongresu Ludowego w Szanghaju, ciało ustawodawcze miasta, już w listopadzie ubiegłego roku. Komitet rozszerzył zakaz palenia, który obowiązuje teraz również podczas występów artystycznych, w obiektach sportowych, szpitalach położniczych oraz na przystankach autobusowych.

Zgodnie z rozporządzeniem, osoby łamiące zakaz zostaną ukarane grzywną w wysokości od 50 do 200 juanów (30 do 120 złotych), a na organizacje naruszające regulacje prawne zostaną nałożone kary w wysokości od 2000 do 30 000 juanów (1200 do 18 000 złotych).

W 2010 roku władze miasta ograniczyły zezwolenie palenia do wyznaczonych przestrzeni w miejscach publicznych, ale eksperci twierdzą, że nie chroni to ludzi przed negatywnymi skutkami biernego palenia. Najnowsze badania wskazują jednak, że ilość ludzi palących w miejscach niedozwolonych spadła do 8,5 procent pod koniec ubiegłego roku z 18,5 procent w 2010 roku.

(as)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here