Powstanie nowa platforma z aplikacjami dla robota Pepper

1838

Jak podaje The Japan Times, zespół odpowiedzialny za stworzenie humanoida Pepper planuje stworzenie osobnej platformy, na której deweloperzy będą mogli sprzedawać swoje aplikacje dla robota. Do tej pory było to możliwe tylko poprzez sklep Android i za pomocą dostępnych dla tego systemu narzędzi.

Jak można przeczytać na stronie SoftBank Robotics, czyli twórców Pepper, jest to robot, którego głównym celem jest bycie codziennym towarzyszem człowieka. Jest to pierwszy na świecie humanoid posiadający zdolność rozpoznawania ludzkich emocji oraz dostosowywania swojego zachowania do nastroju rozmówcy. Póki co, sprzedano około 10 tysięcy robotów i są one używane głównie przez japońskie firmy oraz przez samą SoftBank Group Corporation, jako pomocnik w ich sklepach. Kilka egzemplarzy sprzedano także indywidualnym klientom i wyposażono je w domowe aplikacje, takie jak na przykład kontrola oświetlenia. Koszt takiego robota to 20 tysięcy dolarów.

Według Nicolas Boudot, dyrektora do spraw sprzedaży, Pepper przysłuży się do wprowadzenia ulepszeń w domach, a także może być pomocny przy opiece nad osobami starszymi i to głownie tego typu aplikacje będą dostarczane przez deweloperów. Robot będzie również ewoluował i dostosowywał się do gustów i nawyków. Możliwa będzie także personalizacja, a dzięki aplikacjom będzie on tańczył, bawił się z nami, a nawet rozmawiał w innym języku.

SoftBank Robotics operuje głownie na rynku Japońskim, po tym jak w 2012 roku francuski start-up został zakupiony przez korporację SoftBank za niebagatelną sumę 100 milionów dolarów. Obecnie firma skupia się na poszerzeniu swoich wpływów również w Europie, gdzie 40 robotów pracuje dla francuskiego supermarketu Carrefour SA, a kolejne 30 pływa na statkach Costa Cruise, włoskiego przedsiębiorstwa żeglugowego. Od dwóch tygodni możemy również zostać przywitani przez Pepper na Międzynarodowym Lotnisku w Oakland, USA.

Pepper używa technologii głosowej, dostarczonej przez firmę Nuance Communications Inc., jednak już w tym momencie wiadomo, iż trwa współpraca również z Microsoftem. Robot korzysta zarówno z czipów firmy Intel Group oraz ARM Holdings, która została zakupiona przez SoftBank w czerwcu zeszłego roku.

(aż)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here