Snorlax na ratunek Japonii

625

Niedawno na portalu pojawiła się wiadomość o fanach anime, którzy pomogli podnieść się z kolan świątyni buddyjskiej. Tymczasem The Japan Times przekazuje nam informację o kolejnym wykorzystaniu wytworu kultury popularnej do pomocy regionom Japonii.

Tym razem chodzi o bardzo popularną grę Pokemon Go. Producent gry, firma Niantic, przekazała na swoim profilu na Twitterze, iż od soboty do 13 marca na terenach prefektur Kumamoto i Oita zwiększy się częstotliwość występowania pokemona Snorlax. W kwietniu 2016 roku regiony te dotknęło trzęsienie ziemi, które osiągnęło w kulminacyjnym momencie magnitudę 7.0. Snorlax jest uważany za jednego z najlepszych pokemonów w grze, w dodatku spotykany jest stosunkowo rzadko, dlatego Niantic spodziewa się, że taki ruch z ich strony wspomoże regiony dotknięte katastrofą.

– Mamy nadzieję, że wydarzenie stworzy ludziom możliwość odwiedzenia terenów, które zostały dotknięte trzęsieniem ziemi i dowiedzieć się, jak się tam sprawy mają – donosi Niantic w swoim komunikacie. Firma przekazała również komunikat do graczy – Cieszcie się regionami Kumamoto i Oita, jednak uważajcie i nie odwiedzajcie potencjalnie niebezpiecznych obszarów.

Ostrzeżenie to jest prawdopodobnie związane z dawnymi doniesieniami medialnymi, które informowały o graczach Pokemon Go, którzy wpadali pod samochody, bez pozwolenia wchodzili na tereny prywatne czy też spadali z mostów.

Wiadomość, począwszy od piątku, została przekazana ponad 12 000 razy, zbierając przy tym przeszło 7500 polubień. Pojawiły się też jednak słowa krytyki, ponieważ jeden z ataków Snorlaxa nosi nazwę „trzęsienie ziemi”, co zostało uznane za brak wrażliwości.

Nie jest to pierwsza taka inicjatywa firmy Niantic. W listopadzie 2016 roku zwiększono częstotliwość pojawiania się innego popularnego i rzadkiego pokemona – Laprasa u wybrzeży Iwate, Miyagi i Fukushimy, które to tereny ucierpiały podczas wielkiego trzęsienia ziemi oraz tsunami w marcu 2011 roku.

(so)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here