Wykryto toksyczne substancje pod targiem rybnym Tsukiji

452

Jak podaje Asahi Shimbun, w ziemi znajdującej się pod rybnym targiem Tsukiji w Tokio, wykryto toksyczne substancje.

Stężenie substancji toksycznych przekracza rządowe normy bezpieczeństwa, jednak dopiero 7 marca władze Tokio ujawniły, że dane te odczytano już w 2013 roku. Poziom występowania arsenu w gruncie przekracza przyjęte normy aż 2,4 razy. Z kolei poziom fluorku jest 1,6 razy wyższy od normy.

Przedstawiciel tokijskich władz uspokaja jednak, że dopóki substancje te są schowane pod grubą warstwą asfaltu, nie mają one żadnego wpływu na bezpieczeństwo i zdrowie ludzi.

Biorąc pod uwagę, że rynek w dalszym ciągu funkcjonuje, musimy pokazać ludziom, że ich bezpieczeństwo jest zapewnione.”- stwierdziła gubernatorka Tokio podczas konfrontacji z dziennikarzami.

Targ rybny Tsukiji jest jednym ze znaków rozpoznawczych stolicy, codziennie odwiedzany jest przez rzesze turystów. Słynie ze swojego ogromu, jest to miejsce, gdzie rano rybacy handlują świeżo złowionym towarem. Stanowi to niemałą atrakcję dla turystów, którzy mogą poznać Tokio od zupełnie innej strony, a także zobaczyć na własne oczy wiele rzadkich gatunków ryb i owoców morza.

(mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here