Abe popiera militarne plany Trumpa

1405

Jak donosi Japan Times, na ostatnim spotkaniu w Izbie Reprezentantów Shinzo Abe wyraził poparcie dla planów Donalda Trumpa, dotyczących zwiększenia finansowania amerykańskich sił zbrojnych.

Świeżo upieczony prezydent USA od samego początku zapowiadał wzrost wydatków na armię amerykańską, w celu umocnienia pozycji na arenie międzynarodowej, a także zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Trump obiecał „odbudować” amerykańskie siły zbrojne, zapowiedział również wzrost wydatków na obronę aż o 10% w porównaniu do roku poprzedniego.

Pomysł ten spotkał się z aprobatą ze strony japońskiego premiera, który stwierdził: – Wzmocnienie sojuszu amerykańsko-japońskiego poprzez zwiększenie wydatków na obronę pozytywnie odbije się na utrzymaniu pokoju i dobrobytu nie tylko w samej Japonii i Stanach Zjednoczonych, lecz także w całym rejonie Azji i Pacyfiku.

Mimo wcześniejszych wątpliwości w sprawie utrzymania sojuszu pomiędzy oboma państwami na tym samym poziomie, jak do tej pory, na razie zdaje się, że nic się nie zmieniło. USA w dalszym ciągu pozostają najbliższym partnerem Japonii na arenie międzynarodowej, jak i jej gwarantem bezpieczeństwa.

(mo)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here