Zabójstwo balijskiego policjanta

1353

Brytyjczyk David Taylor trafił do więzienia i został skazany na 6 lat pozbawienia wolności za zabicie policjanta na wyspie Bali.

Taylor, 34-letni mężczyzna pochodzący z miasta Halifax w centralnej Anglii, został uznany winnym zabójstwa Wayana Sudarsa. Do zdarzenia doszło na popularnej plaży Kuta na wyspie Bali. Jego partnerka, 46 letnia Australijka Sara Connor, w lutym tego roku została skazana na 4 lata pozbawienia wolności za pomoc w zabójstwie.

Do feralnego zdarzenia doszło w nocy 17 sierpnia ubiegłego roku. Mężczyzna został już wcześniej skazany, jednak jego partnerka usłyszała wyrok na początku tego roku.

Para do końca utrzymywała, że zabili policjanta w obronie własnej.

Connor, która zostawiła w Australii dwóch synów, zaprzeczyła jej udziałowi w zbrodni. Tłumaczyła, że próbowała jedynie rozdzielić bijących się mężczyzn.

Prokuratorzy ubiegali się, aby dwoje sprawców otrzymało ten sam wyrok, czyli 8 lat pozbawienia wolności.

David Taylor tłumaczył, że jego rozdrażnienie wywołane było problemami z odnowieniem wizy do Australii oraz rozpadem związku z Sarą Connor. W nocy z 16 na 17 sierpnia para bawiąca się na balijskiej plaży zorientowała się, że kobieta nie ma torebki. Taylor zgłosił problem policjantowi znajdującemu się w pobliżu, Wayanowi Sudarsie, jednak nie otrzymał pomocy, jakiej oczekiwał. Brytyjczyk poczuł się urażony i prawdopodobnie to wywołało atak agresji, skierowanej w stronę policjanta. Taylor rzucił się na policjanta ze szklaną butelką.

Prokuratorzy utrzymywali, że para zostawiała Sudarsę, gdy ten jeszcze oddychał, a więc pozostawili go na pewną śmierć. Zarówno Taylor, jak i Connor, nie potrafili wytłumaczyć dlaczego spalili swoje ubrania i zniszczyli dowód osobisty policjanta. Był to kolejny dowód wskazujący na ich winę.

Mimo otrzymania wyroków, para nadal próbuje się bronić i postanowiła odwołać się od wyroku sądu.

(pp)

Źródła: 1, 2

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here