Saenuri wywiera presję na Park Geun-hye by opuściła partię

467

Tymczasowy przywódca partii, In Myung-jin, potwierdził we wtorek, iż spotkał się on z szefem sztabu, Han Gwang-okiem, by umocnić stanowisko w sprawie Park. Ustalili oni, iż nie podejmą na razie decyzji o wydaleniu byłej prezydent z partii.

Park Geun-hye straciła swoje stanowisko w grudniu ubiegłego roku, po głośnym skandalu związanym z jej długoletnią przyjaciółką Choi Soon-sil. W październiku 2015 roku wyszło na jaw, iż mimo braku jakiegokolwiek urzędu lub zezwolenia, Choi miała dostęp do ważnych informacji rządowych oraz wyłudzała pieniądze od wielkich przedsiębiorstw. Park obecnie czeka na decyzję potwierdzającą oskarżenia przez sąd konstytucyjny, którego można się spodziewać w marcu.

Po tym incydencie wskaźnik poparcia dla Saenuri drastycznie spadł, gdyż partia była uważana za współodpowiedzialną za prezydencki skandal. Sytuacja doprowadziła również do podziału wewnątrz ugrupowania na zwolenników oraz przeciwników Park Geun-hye, skutkując odłączeniem się tych drugich i utworzeniem przez nich nowej partii o nazwie Bareun. Według sondażu przeprowadzonego w poniedziałek, poparcie dla Saenuri wynosi 9.6%, podczas gdy główna partia opozycyjna posiada 37,9% poparcia. By odbudować swój wizerunek, członkowie Saenuri zastanawiają się nad zmianą nazwy oraz logo partii.

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here