Nowe regulacje w chińskim przemyśle filmowym

834

Nowe prawo w przemyśle filmowym w Chinach ma wprowadzić odpowiednie regulacje, zapewniające pomoc dla błyskawicznie rozwijającego się rynku. Przepisy precyzują kary za fabrykację wpływów w kasach kinowych, zwiększają inwestycje rządu oraz obniżają podatki w przemyśle filmowym. Nowe regulacje mają chronić prawa autorskie oraz zapobiegać rozpowszechnianiu się pirackich kopii filmów.

Według Yin Honga, profesora na Uniwersytecie Tsinghua, nowe prawo przyczyni się do stabilnego rozwoju przemysłu filmowego w Chinach, który w ostatnich latach zanotował dynamiczny wzrost. Yin dodał również, że filmy mają ogromną wartość dla narodowego wizerunku, promocji turystki, mody i handlu międzynarodowego

La Peikang, prezes China Film Co., powiedział, że Chiny powinny promować więcej filmów za granicą. Według La twórcy filmowi powinni skupić się przede wszystkim na rozpowszechnianiu filmów, ukazujących chińskie dziedzictwo. Podkreślił również potrzebę prezentowania chińskich historii, wiary we własną kulturę oraz zapewnienia zrównoważonego rozwoju przemysłu filmowego poprzez wprowadzanie nowych regulacji.

– „Ustawa o przemyśle filmowym przyniesie większy porządek i dobrobyt dla branży” – powiedział La. Yu Dong, dyrektor generalny grupy filmowej Bona Film, największego dystrybutora filmów w Chinach, powiedział, że filmy wysokiej jakości nie mogą być wykonane w najprostszy sposób dla szybkiego zysku.

W ciągu ostatnich kilku lat przemysł filmowy stał się jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin w sektorze kultury w Chinach. Według chińskiego Urzędu ds. Prasy, Wydawnictw, Radia, Filmu i Telewizji, wpływy ze sprzedaży biletów w kinach w 2016 roku wyniosły 6,64 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 3,73%, w porównaniu z rokiem 2015. W zeszłym roku Chiny wyprodukowały 944 filmy, z których dochód wyniósł 3,87 miliardów dolarów, czyli 58,3% wszystkich wpływów ze sprzedaży kinowej.

(no)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here