Niemal co czwarty Japończyk myślał o samobójstwie

792

Według badań przeprowadzonych przez japońskie Ministerstwo Zdrowia, prawie jeden na czterech mieszkańców Japonii rozważał popełnienie samobójstwa.

Jak podaje The Japan Times, 23,6% ankietowanych osób rozważało odebranie sobie życia, przy czym jest to o 0,2 % więcej niż w roku 2012. Wynik wśród samych kobiet wyniósł 25,6%, u mężczyzn nieco mniej- 21,4%.

Co ciekawe, najwyższy wynik spośród wszystkich grup wiekowych uzyskała grupa osób powyżej 50 lat ( 30,1%), następnie trzydziestolatkowie ( 28,7%) oraz czterdziestolatkowie ( 24,3%). Najmniej osób myślących o samobójstwie znalazło się w grupie osób powyżej 70 lat ( 19,1%).

Zapytani o to w jaki sposób udało im się oddalić od siebie samobójcze myśli, 36,7% ankietowanych skupiło się na swojej pracy lub hobby, natomiast 32% zwierzyło się ze swoich problemów rodzinie lub przyjaciołom.

Ponieważ poziom świadomości społecznej, a także instytucji mających na celu zapobieganie samobójstw jest dosyć niski, rząd planuje dokładniej zająć się tą sprawą.

Chcielibyśmy w dalszym ciągu promować usługi doradcze oraz rozwój działań na rzecz ochrony zdrowia psychicznego w miejscach pracy„- zapewnia urzędnik Ministerstwa Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej.

Badanie zostało przeprowadzone w październiku ubiegłego roku na grupie 3000 osób powyżej 20 lat. Według danych z Państwowej Agencji Policyjnej, w 2016 roku liczba samobójstw w Japonii wyniosła 21 764.

(mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here