Wykład dr. M. Lubiny: „Chiny – Rosja” w cyklu Chińskie Vademecum

673

W ramach cyklu wykładów popularnonaukowych „Chińskie Vademecum” w piątek, 31 marca o godzinie 18:00 Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na wykład dr. Michała Lubiny „Chiny – Rosja”.

„Stosunki rosyjsko-chińskie stały się ostatnio bardzo głośne, wręcz popularne, a nawet modne. Po części dzieje się tak z przyczyn obiektywnych: z racji tych wielkości państw, ich znaczenia i wpływu politycznego, położenia geograficznego, potencjału gospodarczego i wojskowego relacje rosyjsko-chińskie siłą rzeczy stanowią jedno z najważniejszych zagadnień współczesnego świata. Jednakże od momentu spektakularnego zbliżenia rosyjsko-chińskiego z 2014 r. relacje Rosji i Chin przyciągnęły jeszcze większą uwagę.
Relacje Rosji i Chiny przybliży dr Michał Lubina autor naukowego bestselleru „Niedźwiedź w cieniu smoka. Rosja-Chiny 1991-2014”, uhonorowanego Nagrodą Rektora UJ oraz siedmiokrotnie dodrukowanego.”

„Dr Michał Lubina, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ .Specjalizuje się w naukach społecznych, w zakresie nauk o polityce. Zajmuje się współczesną Birmą oraz stosunkami rosyjsko-chińskimi. Jest autorem czterech książek: pierwszej w Polsce monografii o współczesnych stosunkach rosyjsko-chińskich (Niedźwiedź w cieniu smoka. Rosja-Chiny 1991-2014, Akademicka, Kraków 2014), pierwszej w języku polskim historii Birmy (Birma. Historia państw świata w XX i XXI w., Trio, Warszawa 2014), jedynej w naszym kraju biografii birmańskiej Noblistki Aung San Suu Kyi (Pani Birmy. Biografia polityczna Aung San Suu Kyi, Warszawa, PWN 2015) oraz monografii Birma: centrum kontra peryferie. Kwestia etniczna we współczesnej Birmie (1948-2013), Kon-tekst, Kraków 2014.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here