Konferencja IntoKorea V, czyli o kobietach i mężczyznach w Korei

618

Serdecznie zapraszamy na piątą już edycję konferencji IntoKorea, która odbędzie się 20 maja w Krakowie! W tym roku tematem przewodnim jest „Eum yang, czyli kobieta i mężczyzna w Korei”. 

Konferencja organizowana jest corocznie przez Sekcję Koreańskę Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ideą przyświecającą piątej edycji konferencji jest zwrócenie uwagi na obraz kobiety i mężczyzny w społeczeństwie koreańskim.

Korea jest krajem w którym konfucjański model rodziny jest wciąż żywy, jednak wraz z upływem czasu zaczyna przejmować modele zachodnie – role kobiety i mężczyzny mieszają się. Temat feminizmu jest coraz częściej poruszany, kobiety częściej podążają ścieżką kariery, zamiast porzucenia pracy na rzecz rodziny, natomiast niektórzy mężczyźni nie mają oporów, by opiekować się dziećmi czy zajmować obowiązkami domowymi. Z drugiej strony obraz mieszkańców Kraju Spokojnego Poranka różni się od obrazu mieszkańców krajów starego kontynentu; kultura piękna dotyka tam również mężczyzn, co dla Europejczyków jest często kwestią dyskusyjną.

Mając na celu zaprezentowanie tego obrazu społeczeństwa koreańskiego, w tym zmiany zachodzące w relacjach obu płci, zapraszamy pracowników nauki, doktorantów i studentów różnych specjalizacji do udziału w piątej edycji konferencji IntoKorea. Zachęcamy do własnej interpretacji podanego tematu i przedstawienia obrazu Koreańczyków w każdym aspekcie życia.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Puls Azji został patronem medialnym tego wydarzenia, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich naszych czytelników do uczestnictwa w konferencji. Wstęp będzie bezpłatny, zatem zarezerwujcie kolejny weekend z Azją!

Zgłoszenia wystąpień można wysyłać do 1 kwietnia 2017 roku.

(kj)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here