American Airlines nawiązuje współpracę z China Southern

375

American Airlines i największy chiński przewoźnik lotniczy, China Southern, uzgodnili warunki strategicznego partnerstwa. Amerykańskie linie mają wykupić w chińskiej firmie akcje warte 200 mln USD (ok 800 mln PLN), a oba przedsiębiorstwa będą dążyły do zwiększenia współpracy.

China Southern to jedna z najpopularniejszych chińskich linii lotniczych, która zdecydowała się wprowadzić zagranicznego inwestora. Umowa ma oferować amerykańskim liniom dostęp do rozwijającego się chińskiego rynku lotniczego, jednego z największych generatorów ruchu turystycznego w USA. W zamian za to ma się podzielić z chińskim przewoźnikiem swoim doświadczeniem i umiejętnościami w zarządzaniu.

Dla obu firm umowa ma zwiększyć dostępność lotów do mniejszych miast, dzięki czemu wzrośnie liczba tras, które firmy będą mogły zaproponować między dwoma największymi rynkami na świecie.

Według porozumienia, do którego doszli przedstawiciele obu przedsiębiorstw, American Airlines będzie posiadało 2,7 % udziałów nowego partnera.

W oficjalnym dokumencie przedstawicielstwo China Southern ogłosiło, że obie strony będą współpracować na wielu płaszczyznach. Mają wspólnie korzystać z transportu, personelu i infrastruktury portów lotniczych, a także dzielić się programami lojalnościowymi dla pasażerów.

Porozumienie wynika z dążenia Pekinu do poprawienie wydajności i konkurencyjności państwowych linii lotniczych, poprzez wywieranie nacisku na strategiczne inwestycje z kapitału prywatnego.

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here