Prowincja Yunnan wprowadza zmiany w przemyśle turystycznym

585

Jak donosi China Daily, prowincja Yunnan wprowadzi 22 nowe przepisy w celu „oczyszczenia” lokalnej turystyki.

Nowy regulamin będzie obowiązywał od 15 kwietnia. Zakazuje między innymi wymuszania zakupów na turystach oraz oferowania zbyt tanich wycieczek. Dodatkowo zaostrza kary dla oszustów oraz wzmacnia przepisy dotyczące przewodników turystycznych, którzy będą kontrolowani za pośrednictwem internetowego systemu informacji i oceny.

Zdaniem Yu Fana, dyrektora Komisji Rozwoju Turystyki w Yunnanie, środki te mają na celu wyeliminowanie głęboko zakorzenionych problemów w przemyśle turystycznym.

– „Dodatkowo biura podróży, które zwabiają turystów cenami niższymi niż koszty, będą zmuszone do zawieszenia swojej działalności na określony okres czasu, a ci, którzy mimo tego powrócą do sprzedawania wycieczek w zaniżonej cenie, stracą swoją licencję” – zapowiedział Yu.

Prowincja Yunnan jest popularnym kierunkiem wycieczek nie tylko dla Chińczyków, ale również dla turystów z zagranicy. W ostatnich latach miało miejsce wiele incydentów, w których turyści zostali oszukani, okłamani lub zmuszeni przez lokalnych przewodników do kupowania towarów o zawyżonej cenie we wskazywanych przez nich sklepach. Wiele z tych przypadków zostało zrelacjonowanych przez media.

W sierpniu kilku członków lokalnej władzy utworzyło grupę zadaniową, która przeprowadziła inspekcję najpopularniejszych miast w regionie, takich jak Kunming, Dali czy Lijiang. Wprowadzili oni również kilka nowych regulacji, poprawiających przemysł turystyczny, ale okazały się one nieskuteczne.

Na początku tego miesiąca Ruan Chengfa, gubernator prowincji Yunnan, podczas dorocznej sesji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, ogłosił, że chce utworzyć system wzmacniający kontrolę nad problemami, które dotyczą przemysłu turystycznego w całym kraju.

Ren Jianzheng, przewodniczący Izby Turystyki w Yunnanie, z zadowoleniem przyjął nowe przepisy.

– „Chaotyczność w przemyśle turystycznym dotyka wszystkich – biura podróży, przewodników i turystów” – powiedział Ren. Dodał również, że dzięki wprowadzeniu nowych regulacji, branża turystyczna zostanie uporządkowana, w wyniku czego skorzystają wszyscy zainteresowani.

(sz)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here