9-letnia Wietnamka zamordowana w Japonii

1961

W zeszłym tygodniu w Japonii doszło do strasznej zbrodni, dokonanej na dziewczynce z Wietnamu. Poniżej opisujemy całą sytuację.

NIEDZIELA 26.03

Policja potwierdziła, że zwłoki zaginionej w piątek 9-letniej Wietnamki zostały odnalezione w niedzielę na polach w pobliżu rowu odpływowego w miejscowości Abiko (prefektura Chiba).

Nagie ciało Le Thi Nhat Linh, uczennicy 3 klasy szkoły podstawowej, w stanie stężenia pośmiertnego znalazł około godziny 6:45 rano mężczyzna, który udał się łowić ryby w pobliskiej rzece. Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie zabójstwa, chociaż nie są jeszcze znane przyczyny śmierci. Żadne przedmioty należące do niej nie zostały odnalezione w pobliżu zwłok.

Dziewczynka, mieszkająca w pobliskim mieście Matsudo, nie pojawiła się na piątkowym zakończeniu roku. Policja przekazała, iż wiele osób w Matsudo zgłosiło, że widziało osobę przypominającą ofiarę. Miejsce znalezienia zwłok jest oddalone od jej szkoły o 10 km.

Według doniesień tych osób Le Thi Nhat Linh miała około 130 cm wzrostu, ubrana była w różowe spodnie oraz szarą kurtkę z kapturem, gdy wychodziła z domu. Posiadała czerwony plecak.

Z uwagi na gęste zarośnięcie chwastami, ciężko było przechodniom zauważyć miejsce w pobliżu rowu odpływowego, gdzie znaleziono ciało.

„Na ścieżce wzdłuż rzeki jest duży ruch podczas godzin szczytu rano i wieczorem, jednak nocą robi się naprawdę ciemno, ponieważ nie ma świateł.” – powiedział mężczyzna pracujący w pobliżu miejsca zbrodni. „Jestem zaniepokojony, że coś takiego miało tutaj miejsce” dodał.

Dziewczynka zaginęła w piątek po wyjściu z domu do szkoły (godzina 8 rano), do której miała 10 minut drogi. Tego samego dnia jej ojciec zawiadomił policję o zaginięciu. Mieszkała z rodzicami i bratem, jednak pozostała dwójka domowników w chwili zdarzenia przebywała w Wietnamie.

PONIEDZIAŁEK 27.03

W poniedziałek policja poinformowała, że prawdopodobną przyczyną śmierci 9-letniej Wietnamki było uduszenie. Uważają, że ciało zostało podrzucone do miejsca, w którym je znaleziono, a morderstwa dokonano gdzie indziej. Za takim przebiegiem zdarzeń przemawia brak oznak walki w trawie, znajdującej się wszędzie dookoła. Śledczy przyznali również, że do porwania najpewniej doszło w ciągu kilku minut, odkąd dziewczynka opuściła dom.

Kobieta, która pracuje jako ochotnik obserwujący dzieci podczas ich drogi do szkoły, przyznała, że nie widziała Linh w piątek. Jej mieszkanie znajduje się w połowie drogi między domem dziewczynki a podstawówką.

Zdaniem policji to konkretne miejsce ukrycia zwłok zostało wybrane, aby opóźnić odnalezienie ich. Planowane jest przeprowadzenie autopsji, żeby mieć pewność co do przyczyn śmierci. Funkcjonariusze mają zamiar również sprawdzić kamery w celu dowiedzenia się, jak młoda Wietnamka zniknęła.

Rankiem w poniedziałek policja ustanowiła punkty kontrolne na ulicach w pobliżu szkoły, zatrzymując na nich kierowców i pytając, czy widzieli Linh w piątek rano oraz prosząc o dostarczenie materiałów z rejestratorów w pojazdach.

Na drodze, którą pokonywała do szkoły, dziewczynka musiała przejść przez stosunkowo mało użytkowany obszar, który zasłonięty jest przez 3-metrową siatkę osłaniającą sad gruszkowy.

WTOREK 28.03

Policja poinformowała we wtorek, że na internetowych forach dyskusyjnych pojawiły się posty, które najwyraźniej wskazywały gdzie należy szukać zwłok Le Thi Nhat Linh, zanim zostały one znalezione w niedzielę rano.

Jedna z wiadomości, opublikowana w piątek po 18 informuje: „Kiedy robi się ciepło, przyjrzyjmy się rowowi, aby sprawdzić, czy jest tam ciało martwej dziewczynki”. Kolejna z nich pojawiła się około godziny zanim odnaleziono ciało i mówiła: „Przeszukajcie rów”. Policja bada, czy posty są powiązane z porwaniem dziewczynki.

Tego samego dnia funkcjonariusze potwierdzili również, że znaleziony jeszcze w poniedziałek plecak, należał do Linh. Odnaleziono go nad brzegiem rzeki Tone, w mieście Bando (prefektura Ibaraki), ponad 10 km na północny zachód od Abiko. Około 500 metrów od koryta rzeki odnaleziono też dziewczęce ubrania, policja usiłuje potwierdzić, czy one także były własnością Linh. Funkcjonariusze przeglądają zapisy z monitoringu w mieście w celu odszukania pojazdu, którego używał morderca.

Jednocześnie, niewspółpracujący z policją nadawca radiowo-telewizyjny NHK poinformował we wtorek, że kolega z klasy Linh usłyszał od niej w zeszłym miesiącu, że widziała podejrzanie wyglądającą osobę podczas jednej ze styczniowych podróży do szkoły, co wywołało u niej strach. Od tamtego momentu za każdym razem przebiegała przez obszar, w którym postać się pojawiła.

PIĄTEK 31.03

Jak podaje NHK, policja nie odnalazła żadnych podejrzanie wyglądających pojazdów na nagraniach z kamer bezpieczeństwa znajdujących się wzdłuż ulic łączących Matsudo (miejsce zamieszkania Linh) z Abiko, gdzie odnaleziono zwłoki. Jednak nie wszystkie drogi obejmuje monitoring. Drogi lokalne, wąskie szlaki używane przede wszystkim przez rolników, nie posiadają kamer. Zdaniem policji może to wskazywać na fakt, że sprawca miał wiedzę dotyczącą miejscowej geografii.

Śledztwo trwa.

(so)

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here