Malezja oczyszcza z zarzutów trzech podejrzanych o zabójstwo Kim Dzong Nama

1227

Szef malezyjskiej policji poinformował, że przesłuchano trzech Koreańczyków podejrzewanych o zabójstwo przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy, Kim Dzong Una, i ostatecznie oczyszczono ich z zarzutów oraz pozwolono na powrót do kraju.

Śledczy twierdzą, że Kim Dzong Nam został otruty gazem paraliżującym na lotnisku w Kuala Lumpur 13 lutego br. Dwie kobiety- obywatelki Wietnamu i Indonezji – są oskarżone o rozprowadzenie trucizny na twarzy zmarłego i nadal pozostają w areszcie.

Czterech Koreańczyków, podejrzanych o  przekazanie trucizny do rąk kobiet, opuściło Malezję w dniu dokonania zabójstwa. Policja nadal ich poszukuje, jednak prawdopodobnie przebywają  już w Korei Północnej. Reszta podejrzanych obywateli tego kraju, w tym przedstawiciel ambasady i północnokoreańskich linii lotniczych, tygodniami ukrywało się w placówce dyplomatycznej.

Po wypuszczeniu przez Malezję obywateli Korei Północnej, wraz z ciałem Kim Dzong Nama, północnokoreański rząd, po kilku tygodniach utrudnień, pozwolił dziewięciu malezyjskim dyplomatom i ich rodzinom na powrót do kraju.

Jednak malezyjski szef policji stwierdził, że: „Dochodzenie w sprawie morderstwa trwa nadal. Nie wstrzymano go i nadal liczymy, że północnokoreańskie władze przekażą nam czterech podejrzanych Koreańczyków, o których wcześniej wspomnieliśmy”.

Źródło: New York Post

Opracowała: AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here