Japoński Minister Spraw Zagranicznych skomentował obecne stosunki z Koreą Południową

1236

Japoński Minister Spraw Zagranicznych, Fumio Kishida, skomentował kierunek dalszej polityki wobec Korei Południowej, biorąc pod uwagę niedawne  aresztowanie byłej premier, Park Geun-hye.

Jak podaje NHK News, minister zapowiedział, że „stabilne stosunki pomiędzy Japonią a Koreą Południową są niezbędne dla zachowania pokoju i stabilizacji w regionie”. Podkreślił również, że Korea Południowa jest dla Japonii bardzo ważnym sąsiadem, z którym dzieli wspólne cele i interesy. Minister rozmawiał z reporterami w piątek 31 marca, nawiązując do ostatniego skandalu politycznego w Korei Południowej.

Ponadto Kishida nawiązał do porozumienia z 2015 roku zawartego pomiędzy oboma krajami, dotyczące „kobiet pocieszycielek”. Porozumienie to zakłada „ostateczne i nieodwracalne” rozwiązanie kwestii kobiet, zmuszanych do prostytucji w trakcie II wojny światowej.

Minister dodał, że najnowsze porozumienie jest bardzo wysoko oceniane na arenie międzynarodowej oraz, że oba państwa muszą wziąć odpowiedzialność za jego wdrożenie.

(mo)

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here