Chiny: 11 aresztowanych w związku z gwałtami na małoletnich

609

Policja w Henan, centralnej prowincji Chin, aresztowała 11 osób podejrzanych o udział w gwałtach na małoletnich.

Zgodnie z oświadczeniem, wydanym w niedzielę przez biuro policji w Kaifeng w Henan, para z okręgu Weishi znalazła uczennice i zmusiła je do uprawiania seksu z dwoma biznesmenami, obaj mieli około 40 roku życia.

Obaj biznesmeni zostali oskarżeni o gwałt. Para i kolejne dwie osoby usłyszały zarzut sutenerstwa, za które grozi im kara od 5 lat do dożywocia. Zatrzymano jeszcze pięć osób, biorących udział w owym procederze.

Oświadczenie mówi, że policja ma dokładnie przeanalizować sprawę, doprowadzić każdego przestępcę biorącego udział w wykorzystywaniu nieletnich przed wymiar sprawiedliwości oraz że czynnie będzie eliminować tego typu przestępstwa.

Wiadomości te przykuły szeroką uwagę społeczeństwa po tym, jak momentalnie rozprzestrzeniły się za pomocą portalu społecznościowego Wechat. Zawierały one informacje o 30 uczniach w powiecie Weishi zmuszanych do prostytucji.

Rodzice ofiar byli zszokowani postami na portalu, które zawierały imiona i numery identyfikacyjne ich dzieci. Obawiając się, że incydent może wywołać traumę wśród nieletnich, bądź spowodować ewentualne prześladowania, rodzice zwrócili się o pomoc na policję, aby ci usunęli poufne informacje z Internetu. Cały czas nie jest wiadome jak dane osobowe ich dzieci znalazły się w sieci.

Sprawa została ujawniona, kiedy jedna z ofiar zwierzyła się swojej ciotce o tym, co przeżyła, po czym ta zgłosiła sprawę na policję. Matka innej dziewczynki w wywiadzie dla The Mirror powiedziała, że jej córka została zabrana do hotelu i miała dostać 300 RMB (ok 173 PLN) za seks. Uczennica nie wzięła pieniędzy.

Li Wei, prawnik specjalizujący się w prawie karnym z kancelarii Jie Qiang w Pekinie, mówi, że przestępców oskarżonych o wielokrotne gwałty na kobietach, bądź na nieletnich poniżej 14 roku życia, czeka bardzo surowa kara. Zazwyczaj jest od 10 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Jeśli jednak gwałt doprowadził do poważnych konsekwencji zdrowotnych ofiary lub jej śmierci, karą może być nawet pozbawienie życia.

Według statystyk Najwyższego Sądu Ludowego, liczba przypadków molestowań dzieci wzrosła w ostatnich latach. W 2012 roku zamkniętych zostało 2,017 tego typu spraw. Do 2014 roku liczba te wzrosła już do 2,828. W 2015 roku w Pośrednim Sądzie Ludowym w Pekinie ilość spraw o wykorzystywanie nieletnich na tle seksualnym zwiększyła się o 50% w porównaniu z rokiem poprzednim.

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here