Chiny przedstawiają 10-letni Plan Rozwoju Młodzieży

578

W czwartek (13.04) w Pekinie władze centralne przedstawiły szczegóły 10-letniego Planu Rozwoju Młodzieży, w którym uwzględniona jest między innymi lepsza edukacja, praca i opieka zdrowotna dla młodych obywateli kraju.

„Młodzież”, w kontekście planu Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin i Rady Państwa, odnosi się do osób w przedziale wiekowym między 14-35 lat.

Średnio i długoterminowy Plan Rozwoju Młodzieży, który ma działać w latach 2016-2025, określa ogólny cel, polegający na ustanowieniu „systemu polityki i mechanizmu jego działania” do 2020 roku i udoskonaleniu tego systemu do 2025 roku.

Program ten w szczególności skupia się na celach edukacyjnych, m. in. na średniej ilości lat edukacji (13,5) dla nowo zatrudnionych pracowników oraz zwiększenia ilości zapisów do szkół wyższych o 50% w przeciągu najbliższych 10 lat.

Zgodnie z planem władze mają rozszerzyć zasięg kampanii edukacyjnych, skierowanych do różnych grup wiekowych w ramach grupy „młodzieżowej”, by rozprzestrzeniać idee patriotyzmu i socjalizmu opartego na chińskich zasadach. Ma to uczynić „chiński plan” wspólnym celem wszystkich młodych ludzi.

Rząd planuje także zmniejszyć różnice w edukacji w różnych częściach kraju oraz zwiększyć kapitał i zasoby w mniej rozwiniętych obszarów zachodnich.

Jak wskazuje plan – „Młodzież jest przyszłością kraju i nadzieją narodu”.

(sz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here