Starbucks podnosi świadczenia dla swoich pracowników w Chinach

1714

Sieć kawiarni Starbucks zapewni system ubezpieczeń, pomagający tysiącom pracowników zatrudnionych w Chinach oraz ich rodzicom. Działania te podejmowane są w związku z planem ekspansji firmy w kraju tradycyjnie pijącym herbatę.

Prezes firmy Starbucks, Howard Schultz, ogłosił plany podczas swojej wizyty w Chinach w tym tygodniu.

Według firmy, pracownicy zatrudnieni na pełny etat w ChRL, mający rodziców poniżej 75 roku życia, mogą ubiegać się o pomoc z programu China Parent Care Program. Pokrywałby on opłaty za opiekę medyczną w przypadku 30 najbardziej powszechnych wśród starszych osób w Chinach. Oczekuje się, że ponad 10 000 rodziców skorzysta z tej pomocy.

W rozmowie z Xinhua Schultz zaznaczył, że decyzja została podjęta po tym, jak firma odkryła, że Chińczycy mają niepowtarzalne i bardzo silne poczucie obowiązku względem swoich rodziców, wynikające z kultury konfucjańskiej. Badania wykazały, że 70% do 80% chińskich pracowników Starbucks uważa ubezpieczenie obejmujące ich rodziców za najbardziej pożądane świadczenie.

W 2011 roku w Chinach znajdowało się około 400 kawiarni Starbucks, ale do dnia dzisiejszego liczba ta wzrosła do 2600 oddziałów, a sieć dawno wyszła poza największe metropolie w kraju. Obecnie kawiarnie te można znaleźć w 127 chińskich miastach, a pracuje w nich ok. 40 000 osób. Tym samym Chiny stały się największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem zagranicznym dla firmy Starbucks.

Prezes firmy potwierdził również plan ekspansji ogłoszony w zeszłym roku, w ramach którego Starbucks w Chinach zamierza podwoić liczbę kawiarni do 5000 do 2021 roku oraz przez najbliższe 5 lat corocznie zwiększać liczbę zatrudnionych o 10 000 osób.

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here