Rozbicie internetowej siatki pedofili w Indonezji

1783

Indonezyjscy policjanci aresztowali czterech mężczyzn, administratorów zamkniętej grupy na portalu Facebooka, która była miejscem rozpowszechniania i udostępniania przez pedofilów materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. Grupa o nazwie „Official Candy’s Groups” miała ponad 7 tysięcy członków, a ofiarami jej użytkowników mogło paść nawet kilka tysięcy nieletnich.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 27, 25, 17 i 16 lat. Dwóch z nich podejrzanych jest o nadużycia wobec ośmiorga dzieci. Skonfiskowano także ich telefony komórkowe, których używali do administrowania grupą.

Członkostwo w grupie można było uzyskać przez wcześniejsze wysłanie do jej administratorów zdjęć lub filmów o charakterze pedofilskim. Wymagano przy tym, by za każdym razem były to materiały nowe, z udziałem różnych dzieci. Takie zdjęcia i filmy użytkownicy zdobywali samodzielnie w wyniku przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Za każde kliknięcie na opublikowany przez siebie materiał jego autor zarabiał 15 000 rupii indonezyjskich (ok. 4,5 zł).

Obecnie policja stara się ustalić tożsamość poszkodowanych dzieci. Trwa także namierzanie wszystkich pedofilów zamieszanych w ten proceder. Indonezyjska policja planuje też podjęcie w tej sprawie współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Stanów Zjednoczonych (FBI), gdyż podejrzewa się, że zamieszane w całą siatkę były też osoby ze Stanów Zjednoczonych, Kostaryki, Salwadoru i Boliwii.

źródła: 1, 2, 3

(es)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here