Matura z języka chińskiego we Włoszech

1063

Jak donosi China Daily, powołując się na Guangming Daily, język chiński został dodany do listy przedmiotów zdawanych na włoskim odpowiedniku polskiej matury. Już w tym roku 29 osób przystąpi do tego egzaminu.

Liceum Sophie Scholl w Trento w północno-wschodnich Włoszech, które specjalizuje się w językoznawstwie i lingwistyce, zostało pierwszą szkołą w kraju, która dodała język chiński do przedmiotów maturalnych.

Jak twierdzi Maria Silva Boccardi, dyrektorka placówki, język chiński stanie się w przyszłości językiem globalnym. Dodaje również, że kurs chińskiego powstał na skutek próśb wielu uczniów szkoły.

– „W przeszłości było tylko kilka szkół we Włoszech, które wcześniej przeprowadziły próbne kursy z języka chińskiego, ale teraz stały się one kluczową częścią naszego ogólnego planu nauczania i od tego roku, z zadowoleniem, przyjmujemy pionierską grupę absolwentów” – mówi dyrektorka.

Maria Assunta Contino, nauczycielka w liceum Sophie Scholl, wskazuje, że poza językiem chińskim szkoła wprowadza również takie przedmioty jak historia Chin, a pytania z historii i kultury chińskiej także pojawią się na egzaminie.

Ponadto podczas tegorocznych wakacji niektórzy uczniowie wybiorą się do Shenyangu w prowincji Liaoning w Chinach na wymianę edukacyjną z lokalnymi studentami.

Według statystyk Guangming Daily obecnie we Włoszech kursy języka chińskiego oferuje 150 szkół.

(sz)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here