Spadek zaufania Chińczyków i Koreańczyków do Japonii

1750

Badanie przeprowadzone pośród sześciu państw pokazało wyraźny spadek zaufania do Japonii.

Jak podaje Asahi Shimbun, jedynie 13,8 % Koreańczyków z południa stwierdziło, że Japonia jest godna zaufania. Jest to spadek o ponad 3% w stosunku do ubiegłego roku. Jeśli chodzi o Chińczyków, podobnego zdania było niemal 17% ankietowanych.

Te wyniki stanowią olbrzymi kontrast w porównaniu do wyników uzyskanych w pozostałych badanych państwach. W Stanach Zjednoczonych aż 76,7% ankietowanych potwierdziło swoje zaufanie do Japonii, w Wielkiej Brytanii ponad 65%. We Francji z kolei aż 80% stwierdziło, iż Japonia jest godnym zaufania partnerem.

Największym zaufaniem Japonia cieszy się jednak w innym azjatyckim państwie. W Tajlandii niemal 90% ankietowanych osób wyraziło swoje zaufanie do bliskiego sąsiada.

W każdym z państw zostało przebadanych 1000 respondentów, którzy zostali również zapytani o najbardziej znanego przez nich Japończyka. W USA, Chinach, Korei Południowej oraz Tajlandii  na czele zestawienia uplasował się premier Shinzō Abe. Co ciekawe jeszcze dwa lata temu w tym samym badaniu żaden z Amerykanów nie znał obecnego premiera.

W Wielkiej Brytanii oraz Francji najwięcej odpowiedzi padło na Cesarza Hirohito. Co ciekawe w Tajlandii na drugim miejscu w ilości podawanych odpowiedzi znalazł się Doraemon – popularna postać z japońskiej animacji.

(mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here