Hongkong – miasto, w którym mieszka 59 tysięcy multimilionerów

790

Liczba multimilionerów, posiadających co najmniej 10 milionów dolarów hongkońskich (ok. 1,3 miliona dolarów amerykańskich) w płynnych aktywach, wyniosła w ubiegłym roku w Hongkongu 59 tysięcy osób, donosi China Daily.

Dane te zostały zebrane przez lokalny Citibank, który od października 2016 roku do lutego 2017 roku badał zamożność mieszkańców Hongkongu. Przeprowadził telefonicznie wywiad z 3770 osobami w wieku od 21 do 79 lat. Według raportu przeciętny wiek multimilionerów wynosi 58 lat.

Wśród respondentów 47% stanowią osoby zatrudnione, a 53% emerytowane lub prowadzące własną działalność gospodarczą. Dodatkowo 20% z nich jest singlami. Mediana całego majątku multimilionerów wynosi 20 milionów dolarów hongkońskich.

Lawrence Lam, szef działu bankowości detalicznej w Citibank Global Consumer Banking, powiedział na konferencji medialnej, że multimilionerzy z Hongkongu zwiększają dywersyfikację swoich majątków, korzystając z coraz szerszej oferty produktów inwestycyjnych.

Wykres alokacji aktywów płynnych wykazał, że 36% pieniędzy trafia do depozytów pieniężnych, 27% przeznaczonych jest na zakup akcji, 18% przechodzi na fundusze inwestycyjne, a 12% ulokowanych jest w obligacjach.

Z podanych w raporcie danych wynika, że edukacja dzieci i warunki życia panujące w Hongkongu mogą stanowić większe źródło zmartwień niż kwestia utrzymania się na emeryturze. Jest to związane z wysokimi kosztami kształcenia oraz niewielką powierzchnią miasta w stosunku do ilości mieszkańców.

Według raportu multimilionerzy wydają na edukację swoich dzieci średnio 31 300 dolarów hongkońskich miesięcznie i są skłonni przeznaczyć 500 milionów dolarów hongkońskich lub więcej na zakup nieruchomości dla nich.

(ko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here