Biblioteczny pociąg w Korei Południowej

1461

Jednym z najciekawszych remediów na długie, nużące podróże pociągiem jest dobra książka. Dlatego też linie kolejowe prowincji Gyeonggi w Korei Południowej postanowiły umilić czas podróży swoim pasażerom i korzystając z popularności czytania książek, stworzyły pociąg biblioteczny. Jest to kolejna gratka dla miłośników kolei z całego świata.

Z pozoru pojazd nie różni się on niczym od wielu innych pociągów, które jeżdżą na trasie Paju-Yangpyeong. Jednak wystarczy przyjrzeć się z bliska, by dostrzec nietypowe napisany pokrywające pociąg: „Książki to nasza przyszłość” czy „Książki jednoczą świat”. Ta 124 kilometrowa trasa może okazać się bardzo nudnym doświadczeniem, stąd pomysł na stworzenie pociągu, który w swoim wnętrzu skrywa bibliotekę. Jak możemy przeczytać na portalu booklips.pl pomiędzy rzędami siedzeń ustawione są regały pełne książek. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy kryminałów jak i literatury faktu czy komiksów. Znajdziemy tu także książeczki dla dzieci, a przed nieuchronnym wypadaniem książek chronią szklane drzwiczki. By nadać wszystkiemu odpowiedniej atmosfery przód oraz tył pociągu został oklejony fototapetą przedstawiającą wnętrze biblioteki.

Nie jesteście wielbicielami tradycyjnych książek? I na to znalazł się sposób. Obok regałów zainstalowano bowiem urządzenia elektroniczne, które pozwalają korzystać z bogatej oferty e-booków. Na tym nie koniec atrakcji jakich można doświadczyć w pociągu. Twórcy postanowili pójść o krok dalej i jeszcze bardziej upodobnić pociąg do prawdziwej biblioteki, organizując wieczorowe i weekendowe spotkania z autorami oraz inne imprezy czytelnicze.

Za przejazd pociągiem-biblioteką nie trzeba wnosić żadnej dodatkowej opłaty, wystarczy zwykły bilet. Jest on bardzo popularny wśród turystów odwiedzających prowincję, więc jeśli macie okazję być w Korei, polecamy zbadać ten niezwykły środek transportu.

 

(aż)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here