Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in chciałby spotkać się z CEO Facebooka

1449

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in w sobotę wyraził chęć spotkania z Markiem Zuckerbergiem, CEO Facebook’a, aby przedyskutować, co należy zrobić, żeby skuteczniej komunikować się z ludźmi przez internet.

Prezydent przekazał wiadomość za pomocą swojego konta na tym portalu społecznościowym. Jest to odpowiedź na maila z gratulacjami wyboru na stanowisko, którego Zuckerberg wysłał w zeszłą niedzielę.

„Chciałbym mieć możliwość wkrótce pana spotkać i podzielić się naszymi pomysłami na to, jak możemy skuteczniej komunikować się online z ludźmi na całym świecie” napisał w swoim poście.

„Jest moim autentycznym pragnieniem, żebyście ty oraz zespół Facebooka kontynuowali bycie wielkim źródłem nadziei dla młodego pokolenia Korei Południowej” dodał.

Moon zauważył również, że Facebook jest kluczowym graczem w czwartej rewolucji przemysłowej skupiającej się na ludziach, która odnosi się do szybkiego rozwoju takich technologii, jak wirtualna rzeczywistość (VR) czy sztuczna inteligencja.

„Podczas gdy kiedyś poznawaliśmy życie innych przy pomocy książek, wiadomości i filmów, obecnie dzielimy się życiowymi historiami i doświadczeniami innych przy pomocy komunikacji online” przekazał Moon. „W tym kontekście Facebook jest już w centrum czwartej rewolucji skupiającej się na ludziach”.

Prezydent Moon Jae-in objął stanowisko 10 maja bieżącego roku.

(so)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here