Japońscy muzycy dadzą koncerty w Łazienkach Królewskich

1867

Podczas koncertów chopinowskich, które odbędą się w warszawskich Łazienkach, wystąpią artyści z całego świata, w tym japońscy pianiści.

Jak podaje portal Warszawa-Nasze Miasto, występy rozpoczną się w niedzielę 14 maja i będą odbywać się w każdą niedzielę do końca sezonu, kolejno o godzinie 12.00 oraz 16.00. Nowy sezon rozpocznie się występem Lukasa Geniušasa, znakomitego pianisty, uhonorowanego wieloma nagrodami na całym świecie.

O godzinie 16.00 wystąpi natomiast polski artysta, Konrad Skolarski, doktor sztuki muzycznej. Na jego debiutanckiej płycie z 2002 roku można posłuchać wykonania utworów Chopina, Liszta, Rachmaninowa oraz Prokofiewa.

Podczas serii koncertów wystąpią również pianiści z Japonii. 18 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się występ Yuichiro Akity, z kolei o 16.00 tego samego dnia- Takashiego Yamamoto. Kolejne występy japońskich artystów będzie można zobaczyć 20 sierpnia. Wówczas zagrają Rinko Kobayashi oraz Yuko Susono.

Jest to już 58, sezon warszawskich koncertów chopinowskich, które co roku gromadzą w Łazienkach Królewskich tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów.

(mo)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here