Japońska Federacja Łyżwiarstwa przyznała pierwszy raz w historii nagrodę za życiowe osiągnięcia

635

Podczas corocznej ceremonii, która odbyła się w czwartek 27 kwietnia br., Japońska Federacja Łyżwiarstwa przyznała po raz pierwszy w historii specjalną nagrodę za życiowe osiągnięcia. Nagrodą została odznaczona 26-letnia Mao Asada.

Startująca w kategorii solistek Japonka jest trzykrotną mistrzynią świata oraz srebrną medalistką z Zimowych Igrzysk Olimpijski w Vancouver z 2010 r. Stawiająca pierwsze kroki na lodzie już w wieku 5 lat, Asada jest pierwszą zawodniczką z Azji startującą w kategorii indywidualnej, która zdobyła więcej niż jeden tytuł mistrzyni świata.

10 kwietnia br. łyżwiarka ogłosiła, że kończy swoją karierę sportową. Jako powód podała brak dalszej motywacji do startowania w zawodach, po rozczarowującym występie na ostatnich Mistrzostwach Japonii. W swoim dorobku Mao posiada 6 tytułów mistrzyni Japonii. Niestety tym razem skończyła na 12 lokacie, najniższej w swojej karierze.

Na konferencji prasowej Asada wyznała, że nie zapominając tego, co doświadczyła w trakcie swojej kariery, chce znaleźć nowy cel w życiu oraz z uśmiechem na twarzy ruszyć naprzód.

(ns)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here