Wizyta rodzin uprowadzonych Japończyków w Parlamencie Europejskim

1384

Grupa rodzin Japończyków porwanych przez Koreę Północną udała się do Brukseli w celu uzyskania wsparcia i zrozumienia ze strony Parlamentu Europejskiego.

Wśród członków tego grona znaleźli się Takuya Yokota, młodszy brat porwanej Megumi oraz Koichiro Izuka, którego ojciec został uprowadzony, gdy ten miał ledwo rok.

Grupa rodzin uprowadzonych poprosiła o wsparcie krajów europejskich w trakcie pokazu animowanego filmu, który miał miejsce w środę 3 maja b.r. w głównej siedzibie UE. Wzięło w nim udział około 60 osób, wliczając w to ambasadorów i członków Parlamentu Europejskiego. “Megumi” opowiada o wspomnianej wcześniej Megumi Yokocie, która została porwana, mając zaledwie 13 lat oraz wysiłkach jej rodziców w celu uratowania córki. W wiadomości wideo, która została wyświetlona po pokazie, matka dziewczynki, Sakie, poprosiła uczestników o poruszenie kwestii uprowadzeń we własnych rządach.

Młodszy brat Megumi, Takuya, który był obecny na pokazie, okazał swoją wdzięczność wobec urzędników UE za wysłuchanie rodzin porwanych. Wyraził również nadzieję, że kraje europejskie zaczną kłaść większe naciski na Koreę Północną. Stwierdził, że Japonia i UE są adwokatami praw człowieka.

Wizyta rodzin porwanych ma na celu uświadomienie urzędników UE o potrzebie poruszenia sprawy porwań poprzez nawiązanie bezpośredniego kontaktu z Koreą Północną, zwłaszcza teraz, gdy prowadzone przez nią testy nuklearne i rakietowe przyciągają uwagę światową.

(wt)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here