119 urodziny Uniwersytetu Pekińskiego

725

Jedna z najbardziej prestiżowych chińskich uczelni, Uniwersytet Pekiński, w miniony czwartek obchodził 119 rocznicę założenia. Ponad 2000 wykładowców, studentów i absolwentów wzięło udział w obchodach, które miały miejsce na kampusie uczelni, gdzie 60 uczonych, profesorów i studentów dzieliło się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami w nauce na tym uniwersytecie.

Uroczystości przewodniczył dyrektor uniwersyteckiego Wydziału Języka i Literatury Francuskiej oraz pierwszy chiński członek francuskiej Akademii Nauk Politycznych i Moralnych Dong Qiang.

Uniwersytet Pekiński został założony w 1898 roku, jako pierwszy uniwersytet we współczesnych Chinach, a obecną nazwę uzyskał w 1912 roku. W ciągu ostatnich stuleci uczelnia ta odegrała kluczową rolę w rozwoju szkolnictwa wyższego w Chinach, wytwarzając liczne talenty, znane osobistości i uczonych w różnych dziedzinach.

Obecnie uczelnia ta dąży do uzyskania miana instytucji światowej klasy, a uczeni i studenci będą wspólnie pracować, by osiągnąć ten cel.

Jak zaznaczył w swoim przemówieniu Lin Jianhua, prezydent uniwersytetu, rozwój takich instytucji jak Uniwersytet Pekiński zależy w głównej mierze od profesorów i studentów.

– „Opinia profesorów i ich standardy w nauce reprezentują uniwersytet i wpływają na wzrost liczby chętnych aplikantów. Wciąż będziemy przyciągać wybitnych uczonych, stwarzając im dobre warunki do pracy i nauki oraz wspierać ich w rozwoju i osiąganiu założonych przez uczelnię celów” – dodaje.

(sz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here