Bilety do Zakazanego Miasta mogą być dostępne jedynie online

1893

Jak donosi China Daily, od lipca do października zostanie rozszerzona internetowa sprzedaż biletów w jednej z największych atrakcji Pekinu Zakazanym Mieście. Czas ten traktowany jest jako okres próbny, mający pokazać czy wirtualny zakup wejściówek jest dogodnym rozwiązaniem dla turystów odwiedzających stolicę Chin. Jednocześnie wciąż dostępna będzie opcja kupna biletów w kasach przy wejściu.

Po okresie próbnym administracja Zakazanego Miasta zdecyduje czy bilety dalej będą sprzedawane w formie papierowej, czy też jedynie za pośrednictwem Internetu. Jeśli zostanie podjęta decyzja o wycofaniu biletów kupowanych w kasach, mogą one zniknąć już w ciągu ostatnich 10 dni października.

Dzięki temu turyści będą mogli uniknąć zbyt dużego tłoku w Pałacu, a także wybrać dogodną dla siebie godzinę zwiedzania. W czasie wolnych dni w maju 2018 roku muzeum planuje oferować bilety na różne godziny przez cały dzień, by uniknąć zbyt wielu zwiedzających naraz.

Obecnie turyści mogą zarezerwować bilety online z wyprzedzeniem. Kupując papierowy bilet w kasach przy wejściach nie mają takiej szansy.

Sprzedaż internetowa biletów do Zakazanego Miasta rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku. Obecnie około 50% wejściówek jest sprzedawanych online, a w czasie wakacji ilość takich rezerwacji sięga do 70%.

Od 13 czerwca 2015 roku został także ustalony dzienny limit odwiedzających, wynoszący 80 000 osób. Liczba ta została osiągnięta 32 razy w 2015 roku, 48 w 2016 roku i 10 razy w 2017 roku.

(ko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here