Uciekinierzy wrócili do przepełnionego więzienia w Indonezji

1502

Indonezyjskie siły zbrojne złapały większość więźniów, którzy wymknęli się podczas masowej ucieczki z przeludnionego więzienia znajdującego się na wyspie Sumatra.

W piątek (05.05.2017) około 200 więźniów uciekło z zakładu karnego w mieście Pekanbaru, po tym jak zostali wypuszczeni, aby się pomodlić.

Prawie 80 osób zostało złapanych zaraz po incydencie, natomiast w sobotę uchwycono większość więźniów. Policja nie jest w stanie dokładnie określić ilu osobom udało się zbiec, jednak do tej pory do więzienia wróciło 171 skazańców.

Większość więźniów złapano jeszcze w pobliżu miasta Pekanbaru. Dziesiątki uciekinierów udały się bezpośrednio do innego więzienia, gdzie oddali się w ręce policji. Według rzecznika policji więźniowie przyznali, że postanowili uciec z powodu nieludzkich warunków w zakładzie karnym.

Według dyrektora generalnego placówki, więzienie może przetrzymywać 300 mężczyzn, jednak w placówce znajdowało się 1870 skazanych, a w ciągu jednej zmiany na służbie było tylko 5 strażników i dozorca. Mężczyźni skarżyli się również na nierówne traktowanie przez strażników więziennych.

Ponad tysiąc więźniów, którzy nie uciekali z więzienia, odmówiło powrotu do swoich cel, dopóki nie zostanie zmieniony szef straży.

Ucieczki z więzienia są powszechne w Indonezji, gdzie więźniowie przebywają w często niehigienicznych warunkach w przeludnionych więzieniach.

Źródło: http://www.channelnewsasia.com/news/asiapacific/escaped-prisoners-returned-to-overcrowded-indonesia-jail-8823982

opracowała:Mk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here