Wyciek gazu w szkole dla dziewcząt w Delhi

1137

Co najmniej 200 dziewcząt zostało hospitalizowanych w stolicy Indii Nowym Delhi po wycieku gazu ze składu kontenerowego. Rzecz miała miejsce 6 maja 2017.

Uczennice skarżyły się na podrażnienie oczu i gardeł. Gaz, który wyciekł, to prawdopodobnie chlorometylo-pirydyna – substancja chemiczna stosowana do produkcji pestycydów i środków owadobójczych.

Dowódca delhijskiej straży pożarnej Atul Garg powiedział, że do państwowej żeńskiej szkoły wysłano dwa wozy strażackie, pojazd transportujący niebezpieczne substancje i zespoły ratunkowe. Uczennice i pracownicy Rani Jhansi School, mieszczącej się w Tughlakabadzie, zostali ewakuowani, a cały obszar został zamknięty. Delhijska policja i Indyjskie Krajowe Siły Reagowania ds. Katastrof (India’s National Disaster Response Force) pracują nad identyfikacją gazu oraz przyczyną jego wycieku. Zdaniem zastępcy komisarza policji Romila Baniji [Romil Baniya], „około 200 dzieci zostało przyjętych na leczenie do czterech szpitali. Żadne dziecko nie jest w stanie krytycznym. Obecnie sytuacja wróciła do normy”. Na Twitterze Minister Zdrowia Indii napisał, że szpitale są przygotowane, by udzielić pomocy poszkodowanym, życząc zdrowia poszkodowanym dzieciom i ich rodzinom.

W Indiach wycieki gazów są dość powszechne. Przyczyną wielu z nich jest niespełniania obowiązujących norm bezpieczeństwa. W 2014 r. sześć osób zmarło z powodu wycieku trującego gazu w jednej z największych indyjskich stalowni w stanie Ćhattisgarh. Natomiast wyciek toksycznego gazu w Bhopalu w 1984 r. spowodował śmierć co najmniej 25 tys. osób.  To zdarzenie jest nadal uważane za najgorszą katastrofę przemysłową na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here