Azjaci w składzie Jury Festiwalu w Cannes

2816

Podczas tegorocznego 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes (17-28 Maja) w gronie Jury zasiądą południowokoreański reżyser Park Chan-wook i chińska aktorka Fan Bingbing.

Park Chan-wook w swoim dorobku reżyserskim posiada 3 filmy, które były wyświetlane podczas sekcji konkursu głównego festiwalu w Cannes. Są to „Oldboy” (2003), „Pragnienie” (2009) oraz „Służąca” (2016). Doceniany zarówno w kraju, jak i zagranicą, reżyser jest czwartym Koreańczykiem, który wejdzie w skład Jury festiwalu.

Fan Bingbing jest częstym gościem na czerwonym dywanie Festiwalu Filmowego w Cannes. Aktorka jest kojarzona zarówno z komercyjnych produkcji takich jak „My fair princess”, jak i ambitniejszych filmów. Na ostatnim 11. Asian Film Festival otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę w „I Am not Madame Bovary”.

Pozostałe osoby wchodzące w skład Jury to: amerykański aktor i piosenkarz Will Smith, włoski reżyser Paolo Sorrentino, amerykańska aktorka Jessica Chastain, francuska reżyserka Agnes Jaoui oraz francuski kompozytor Gabriel Yared.

(ns)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here