Pakistan oskarżony o okaleczenie ciał indyjskich żołnierzy

769

Indusi wstrząsnęli portalami społecznościowymi po tym, jak armia pakistańska została oskarżona o zabicie dwóch indyjskich pracowników ochrony w Kaszmirze. Wojsko pakistańskie zaprzecza również oskarżeniom, iż okaleczyło ciała ofiar.

Wielu mieszkańców Indii – w tym rodziny zabitych żołnierzy – wyraża swoje oburzenie i niedowierzanie właśnie przez media społecznościowe. Krytykowany jest również premier Indii Narendra Modi za to, że nie podjął żadnych kroków, aby wyjaśnić całą sprawę.

Na portalach społecznościowych używano hasztagu badlalo, co w języku hindi oznacza „zemścijmy się”. Drugim najpopularniejszym hasztagiem w tych dniach był ModiWeakestPMever („Modi najsłabszym premierem”).

W tej sprawie wypowiedział się również Minister Finansów Arun Dźatilej [Arun Jatiley], który nadzoruje Ministerstwo Obrony. Twierdził on, że działanie armii Pakistanu jest nieludzkie i haniebne. Dźatilej wierzy, że wojsko indyjskie stosownie odpowie na ten akt przemocy.

Pakistan jednak odrzuca zarzuty wojska indyjskiego, zapewniając, iż armia pakistańska składa się z profesjonalnych sił, które nigdy nie dopuściłyby się tak haniebnego czynu.

źródło: bbc.com

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here