Malezyjski uczeń zmarł po skatowaniu przez szkolnego opiekuna

  456

  Według relacji malezyjskich mediów, jedenastoletni chłopiec został pobity przez swojego opiekuna w prywatnej muzułmańskiej szkole w Kota Tinggi (południowo-wschodnia Malezja) w marcu br.

  Fragmenty z pamiętnika ofiary opublikowane przez media ujawniają, że znęcano się nad nim już od dłuższego czasu. Do pobicia doszło 24 marca, kiedy to opiekun szkolny skatował swojego wychowanka wężem ogrodowym. Nie było to pierwsze tego typu zdarzenie w tej placówce- czternastu innych uczniów przyznało, że również byli bici w przeszłości. Powodem takiego tratowania miało być złe zachowanie, przez które karana była cała grupa.

  Ofiara przemocy trafiła do szpitala dopiero 19 kwietnia i amputowano jej obie nogi, jednak było za późno, a stan chłopca nie uległ jednak poprawie. Zmarł 26 kwietnia w szpitalu Sultan Ismail. Oskarżony o pobicie znajduje się teraz w areszcie.

  W niektórych stanach malezyjskich edukacja muzułmańskich dzieci w wieku od 6 do 12 lat w religijnych szkołach jest obowiązkowa. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w stanie Johor, z którego pochodziła ofiara. Nauczanie w tego typu placówkach jest popularne przede wszystkim w małych miejscowościach. Natomiast w większych miastach powszechne jest posyłanie dzieci na popołudniowe lub niedzielne zajęcia organizowane w meczetach.

   

  Opracowała: AM

  Źródło: BBC

   

  PODZIEL SIĘ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here