Pociąg Shiki-shima wyruszył w swą pierwszą podróż

610

W poniedziałek 01.05 w swoją pierwszą podróż wyruszył luksusowy pociąg wycieczkowy Shiki-shima. Wystartował z mieszczącego się w Tokio dworca Ueno i skierował się na północ, przez region Tohoku, w stronę wyspy Hokkaido. Trasa powrotna do stolicy zgodnie z planem ma wieść wzdłuż Morza Japońskiego.

Shiki-shima to składający się z dziesięciu wagonów skład, w którym mieści się siedemnaście pokoi. Cena za najdroższy, dwuosobowy apartament o powierzchni 20m² wynosi około 33 000 złotych. Jednak pomimo tak wygórowanych kosztów, chętnych na wycieczkę nie brakuje – wszystkie miejsca aż do marca przyszłego roku zostały zarezerwowane. Jest to po części związane z faktem, iż pociąg może zabrać jednorazowo maksymalnie 34 pasażerów.

Dla Shiki-shimy zaplanowano trzy trasy: 2 w sezonie wiosenno-jesiennym (czterodniowa i dwudniowa), 1 zimowa (trzydniowa). Dodatkowo w ofercie znajdują się trzy wycieczki okolicznościowe.

Nazwa Shiki-shima, zapisywana w języku japońskim 四季島, oznacza „Wyspę 4 pór roku”. Zdjęcia pociągu można podziwiać na oficjalnej stronie.

Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Japonii. Od roku 2013 przewoźnik Kyushu Railway oferuje przejażdżki luksusowym nocnym pociągiem Seven Stars. Ceny biletów od momentu uruchomienia połączenia wzrosły pięciokrotnie, jednak chętnych na jedno miejsce jest wciąż ponad 20. Z kolei inny przewoźnik, West Railway Japan, startuje w czerwcu z nocnym połączeniem między Osaką a Kioto nazywanym Twilight Express Mizukaze. Choć bilet na dwudniową podróż kosztuje, po przeliczeniu na polską walutę 9200zł, to na kursy do września już zgłosiło się 2000 chętnych.

(so)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here