Xi Jinping wzywa do odrodzenia ducha Jedwabnego Szlaku

1622

Jak donosi Xinhua, chiński prezydent Xi Jinping w niedzielny wieczór, podczas bankietu na cześć zagranicznych gości uczestniczących w Forum Pasa i Szlaku, wezwał do odtworzenia ducha Jedwabnego Szlaku.

Podczas wznoszenia toastu na bankiecie, prezydent Xi powiedział: – „Ponad 2000 lat temu nasi przodkowie, kierowani chęcią przyjaźni, utworzyli morski i lądowy Jedwabny Szlak i tym samym rozpoczęli wielką erę wymiany między cywilizacjami”.

– „Dzisiaj zebraliśmy się tutaj, by odrodzić ducha Jedwabnego Szlaku i omówić rozwój Pasa i Szlaku w kontekście współpracy międzynarodowej. Jest to zarówno kontynuacja naszego wspólnego dziedzictwa, jak i właściwy wybór na przyszłość” – dodał.

Xi Jinping powiedział również, że inicjatywa Pasa i Szlaku uosabia dążenie do wymiany między różnymi cywilizacjami, tęsknotę za pokojem, a także dążenie do wspólnego rozwoju i wspólne marzenie o lepszym życiu.

Zaznaczając, że „wszyscy jesteśmy w nowym punkcie wyjścia, gotowi do rozpoczęcia nowej podróży” dodał, że „dopóki będziemy działać ze wspólną wizją, bez popadania w zacofanie lub stanie w miejscu, osiągniemy lepszą komunikację i będziemy wzajemnie korzystać z rozwoju każdego z nas”.

Po bankiecie, goście wraz z prezydentem Xi i jego żoną Peng Liyuan brali udział w gali w Teatrze Narodowym w Pekinie.

(sz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here