Aresztowano podejrzanego o zabójstwo młodej Tokijki

1379

Policja aresztowała ucznia tokijskiego liceum podejrzanego o morderstwo 17 letniej Mai Sato. Wg The Japan Times 18 letni chłopak napadł dziewczynę w jej mieszkaniu lub jego okolicy i następnie podłożył pod nie ogień.

4 maja Mai Sato została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła, po tym jak w jej mieszkaniu wybuchł pożar. Mimo przeprowadzenia autopsji nie ustalono przyczyny śmierci dziewczyny. Policja przesłuchała młodego mężczyznę, który umawiał się z Mai Sato i odwiedzał ją w czasie gdy zaczął się pożar. Pierwotnie zeznał, że po zobaczeniu dymu wydobywającego się z mieszkania dziewczyny, wszedł przez balkon i próbował ją ratować. Został przewieziony do szpitala z niewielkimi oparzeniami i wypisano go kilka dni po zdarzeniu.

Podejrzenia wzbudził wątpliwy opis zajścia młodego mężczyzny i 14 maja został on aresztowany. Przyznał się on do postawionych mu zarzutów zabójstwa. Zeznał, że udusił Sato, a także, że zadzwonił na policję by zgłosić pożar. Tokijczyk utrudnia ustalenie dokładnego przebiegu zdarzeń, ponieważ zmieniał on swoje zeznania kilka razy. W pożarze nie ucierpieli członkowie rodziny Mai Sato, przebywający w tym czasie poza domem.

(aż)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here