Tencent będzie mógł udostępniać muzykę z Universal Music

1246

Tencent wystąpił o umowę licencyjną na dystrybucję zawartości Universal Music na platformach streamingowych w Chinach.

Utwory artystów związanych z Universal, największą firmą muzyczną na świecie, będą dostępne na QQ Music, KuGou i Kuwo, należących do firmy Tencent.

Obecnie Tencent obsługuje muzykę od trzech największych na świecie producentów, w tym Warner i Sony. Chiński gigant internetowy poinformował, że dostarcza już ponad 17 milionów piosenek do 600 milionów aktywnych użytkowników.

Firmy zamierzają zbudować również Abbey Road Studios w Chinach, na które inspirację czerpano ze słynnego londyńskiego obiektu nagrań. Plan budowy Abby Road Studios w Chinach ma dalej promować ten kraj jako ekscytującą nową okazję dla artystów muzycznych, przy jednoczesnym uznaniu, że jest to trudny rynek do prowadzenia biznesu.

Umowa postrzegana jest jako rewolucyjna dla przemysłu muzycznego w regionie Azji i Pacyfiku.

Tencent umocni swoją pozycję jako dominujący dostarczyciel legalnej usługi streamingowej w Chinach oraz reputację godnego zaufania partnera w przemyśle muzycznym.

Prezes i dyrektor generalny Universal Music Group, Sir Lucian Grainge, powiedział, że ostatnie wydarzenia w dziedzinie technologii i środowiska handlowego w Chinach zdecydowały, że był to „właściwy moment na innowacyjne strategiczne partnerstwo z czołową firmą z Chin, taką jak Tencent”. Sir Lucian dodał, że Tencent może przyczynić się do przyspieszenia rozwoju „ekosystemu muzycznego” w Chinach.

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here