Ekspaci w Chinach mają drugie najwyższe pakiety wynagrodzeń w Azji

445

Zgodnie z corocznym badaniem przeprowadzonym przez ECA International, ekspaci przebywający w Chinach kontynentalnych posiadają drugie najwyższe pakiety wynagrodzeń w regionie Azji i Pacyfiku.

Chiny od 2015 roku podskoczyły o dwa miejsca, przewyższając tym samym Hongkong (obecnie na 4 miejscu), Tajwan (12 miejsce) oraz Makau, które nie znalazło się tym razem na liście. Cały czas pozostają jednak w tyle za Japonią.

Wartość typowego rocznego pakietu wynagrodzeń ekspatów na kontynencie wynosi obecnie 282 500 USD (ok. 1 066 014 PLN), w porównaniu do 265 500 USD (ok. 1 001 864 PLN) w Hong Kongu. Badanie uwzględnia dodatki, zasiłki i podatki.

Niedawno Chiny wprowadziły również więcej środków, aby przyciągnąć „dobry typ” cudzoziemców, między innymi 5-letnie zezwolenia na pracę i zielone karty. W tym samym czasie jednak, władze wprowadzają rygor dla „nielegalnych” obcokrajowców, co ma utrudniać niewykwalifikowanym osobom uzyskanie wizy pracowniczej.

W Singapurze, który czwarty rok z rzędu został nazwany najdroższym miastem świata dla ekspatów, zarobki znowu spadły. Tymczasem Malezja znajduje się na samym dole listy.

Ranking wygląda następująco:
1) Japonia
2) Chiny
3) Indie
4) Hong Kong
5) Australia
6) Filipiny
7) Republika Korei
8) Indonezja
9) Singapur
10) Wietnam
11) Tajlandia
12) Tajwan
13) Nowa Zelandia
14) Sri Lanka
15) Pakistan
16) Malezja

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here