Księżniczka Mako zaręczona

681

Księżniczka Mako, najstarsza wnuczka cesarza Akihito, zaręczyła się z kolegą z uniwersytetu.

Jak podaje The Japan Times, Agencja do spraw Dworu Cesarskiego potwierdziła, że narzeczonym księżniczki jest Kei Komuro, 25 letni absolwent Uniwersytetu Hitotsubashi w Tokio, który obecnie pracuje w firmie prawniczej jako praktykant adwokacki. Mieszkający w Yokohamie Komuro poznał się z księżniczką 5 lat temu na International Christian University w Tokio, który Mako ukończyła w 2014 roku.

25 letnie córka księcia Akishino i księżniczki Kiko jest pierwszą spośród wnucząt cesarza, która ogłosiła swoje zaręczyny. Zgodnie z prawem po ślubie z osobą z gminu, będzie musiała opuścić rodzinę cesarską, która skurczy się do 18 członków.

Jak podaje CNN zaręczyny księżniczki wznowiły publiczną debatę nad tym, czy kobiety powinny móc zachować prawo do cesarskiego statusu po ślubie oraz czy mogłyby wstąpić na tron w wypadku braku męskiego potomka. Problem ten był szeroko dyskutowany jeszcze kilka lat temu, gdyż żaden z synów cesarza Akihito nie miał męskiego potomka i rozważano wstąpienie na tron najstarszej córki księcia Naruhito, Aiko. Od narodzin księcia Hisahito, brata księżniczki Mako, dyskusja na ten temat przycichła. Japońskie społeczeństwo jest podzielone na zwolenników reformacji i obrońców tradycji.

 

(aż)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here