Chiny: nauczyciel oskarżony o molestowanie uczennic

1791

Według chińskich mediów, nauczyciel w środkowych Chinach został aresztowany za rzekome molestowanie uczennic. Ofiarami jest co najmniej 15 młodych dziewcząt.

Xu Guozheng, nauczyciel matematyki mający ok. 60 lat, jest oskarżony o niewłaściwe dotykanie młodych dziewcząt szkoły podstawowej w swojej klasie w okręgu Baofeng w prowincji Henan.

Większość z dziewczynek ma tylko 10 lat. Nauczyciel groził im, aby nie mówić nikomu o tym co się stało.

Policja twierdzi, że domniemanych ofiar jest 15, ale rodzice dzieci ze szkoły twierdzą, że liczba rzeczywista może być wyższa.

Niektórzy rodzice obawiali się, że nagłośnienie sprawy może negatywnie wpłynąć na ich dzieci, więc postanowili nie zgłaszać tego policji. Jak twierdzą, zaprzeczali nawet przed sobą, że ich dzieci były molestowane.

Dziewczynki utrzymują, że nauczyciel Xu dotykał je kiedy stały na podeście w klasie, inne kiedy siedziały w ławce. W tym czasie chłopcy z klasy patrzyli na to co się dzieje, część z nich się śmiała.

W pewnym momencie, kiedy rodzice przychodzili do szkoły, aby dowiedzieć się jak wygląda sytuacja, uczennice wyrzucały z klasy karteczki z danymi swoich rodziców, mając nadzieję, że w ten sposób zawiadomią władze szkoły.

Jedna z matek mówi, że jej córka była kiedyś bardzo energiczna i dobrze się uczyła, a teraz odmawia jedzenia i picia oraz nie pozwala nikomu się dotknąć.

Inna matka utrzymuje, że gdy próbowała rozmawiać z dyrekcją szkoły została zaatakowana.

Szkoła nie odpowiedziała na żadne prośby o komentarz. Wiele z dziewcząt będących w centrum sprawy zostało przeniesionych do innych szkół.

(as)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here