Start-upy w Tybecie wspierane przez lokalny bank

1282

Osoby zakładający start-upy w Tybecie mogą liczyć na specjalne warunki kredytów. Bank działający w Tybetańskim Regionie Autonomicznym zapewnia pożyczki dla początkujących przedsiębiorców do 2 milionów juanów (około 290 000 dolarów), podaje China Daily.

Według biura Lhasy, należącego do Chińskiego Banku Ludowego, polityka ta ma przynieść korzyści zarówno indywidualnym start-upom, jak i przedsiębiorstwom partnerskim. Mają one prawo do wzięcia kredytów w wysokości odpowiednio 500 tysięcy juanów i 2 miliony juanów.

Bankiem udzielającym pożyczki jest tybetański oddział Postal Savings Bank of China (PSBC) i jego biura lokalne.

Nowi absolwenci wyższych uczelni i zwolnieni w ostatnim czasie pracownicy ubiegając się o kredyt na swój start-up mogą uzyskać dodatkowe zniżki i w efekcie płacić mniejsze odsetki.

Termin spłaty pożyczki to maksymalnie 20 lat. Wnioskodawcy powinni mieć zarejestrowane gospodarstwo domowe w Tybecie i posiadać co najmniej 30% kwoty wymaganej do prowadzenia planowanej działalności gospodarczej.

W ostatnich latach rząd zachęca młodych Chińczyków do zakładania start-upów i prowadzenia własnych firm, jednak finansowanie wciąż jest uznawane za jedną z głównych przeszkód dla rozpoczęcia działalności gospodarczej.

W Chinach przedsiębiorstwa rozwijają się nierównomiernie. Największa ich ilość znajduje się we wschodniej części Państwa Środka, szczególnie w okolicach wybrzeża. Natomiast w regionach leżących w głębi kraju, takich jak Tybet, prowadzonych jest znacznie mniej działalności gospodarczych. Ponadto lokalna gospodarka pozostaje w dużym stopniu uzależniona od przedsiębiorstw państwowych oraz środków finansowych dostarczanych przez państwo.

(ko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here