Chińczycy wyjeżdżają za granicę w coraz młodszym wieku

411

Przeprowadzone ostatnio badania wykazały, że chińscy rodzice decydują się zabrać swoje dzieci za granicę w coraz młodszym wieku. Dzięki coraz lepszym zarobkom wydają też więcej na tego typu wyjazdach, donosi China Daily.

Badanie przeprowadzone przez stronę turystyczną Fliggy wykazało, że większość osób urodzonych w latach 80-tych odbyła swoją pierwszą podróż za granicę w wieku 23-30 lat, a większość osób urodzonych w latach 90-tych w wieku 19-22 lat. Dzieci urodzone po 2000 roku pierwszy raz wyjechały za granicę, mając średnio zaledwie od 3 do 7 lat.

W niektórych rozwiniętych obszarach (w raporcie wyróżniono Pekin, Szanghaj oraz prowincję Guangdong) rodzice zabierają swoje pociechy za granicę nawet w wieku poniżej 2 lat. Większość z nich czyni to, by „spędzić z dziećmi więcej czasu i pozwolić im zobaczyć więcej świata”.

Aż 6 na 10 osób badanych przez Fliggy stwierdziło, że w tym roku odbędzie co najmniej 2 podróże z dziećmi, a prawie 30% przebadanych osób twierdzi, że planuje wybrać się ze swoją rodziną w 3 lub 4 podróże.

Dodatkowo ponad 80% rodziców, którzy zabierają na wycieczki swoje dzieci, zdecydowało się zarezerwować droższe zakwaterowanie, niż gdyby podróżowało bez nich. Inne wydatki podczas podróży również wzrosły o co najmniej 20%.

Mieszkający w Pekinie Ning Cheng stwierdził, że zanim urodził mu się syn, wybierał wraz z żoną tanie hotele. Za jedną noc płacili około 200-300 juanów (30-45 dolarów). Jednak obecnie, podróżując z 5-letnim synem, ich koszty podróży wzrosły dwu- lub nawet trzykrotnie, twierdzi Ning. Dla młodych rodziców komfort dziecka jest ważniejszy od kosztów podróży.

(ko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here