Studio Ghibli będzie miało swój park w Japonii

1830

Kolejna gratka dla fanów twórczości Studia Ghibli. W Nagoyi powstanie park poświęcony jednej z kultowych animacji Hayao Miyazakiego, „Mój sąsiad Totoro”, która stała się hitem na całym świecie. Otwarcie jest przewidziane na 2020 rok.

Jak podaje BBC, park zostanie zbudowany zgodnie z duchem filmu, który propaguje poszanowanie natury. Jak ogłosił Toshio Suzuki, współzałożyciel studia, całość zostanie osadzona w świecie Totoro i będzie oddawać jego krajobraz oraz przedstawione w animacji sytuacje. Nie będzie to typowy park rozrywki, nie znajdziemy w nim kolejek czy karuzel.

Studio Ghibli będzie współpracować z prefekturą Aichi, gdzie mieści się Nagoya, by do 2020 roku zbudować całą konstrukcję. Jak można przeczytać na stronie The Japan Times, park powstanie na terenie 200 hektarowego Aichi Commemorative Park, w którym w 2005 roku odbywały się targi Expo, a obecnie stoi naturalnej wielkości replika domu głównych bohaterek.

„Mój sąsiad Totoro” opowiada historię Satsuki i Mei, sióstr, które przeprowadzają się na wieś, by być bliżej matki leżącej w szpitalu. Podczas zwiedzania okolicy odkrywają całkiem nowy świat, a w czasie swoich przygód spotykają leśne duchy i zaprzyjaźniają się z jednym z nich, tytułowym Totoro. Fanami animacji są zarówno dzieci jak i dorośli ,a park z pewnością przyciągnie wielu zwiedzających z całego świata.

(aż)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here