W Chinach ruszyła kampania na rzecz ochrony energii

398

Jak donosi „Xinhua”, w niedzielę ruszyła kampania zwiększająca świadomość mieszkańców Chin na temat oszczędzania energii i promowania „zielonego” stylu życia. Akcja ta ma potrwać do końca tygodnia.

Kampania, znana jako Narodowy Tydzień Promowania Efektywności Energetycznej, ma na celu popularyzację ekologii, ochronę zasobów i recyklingu oraz rozwój źródeł energii emitujących mniejszą ilość dwutlenku węgla.

Kampania będzie obejmować organizowanie w całym kraju wydarzeń, promujących energooszczędne technologie i produkty oraz niskoemisyjny rozwój przemysłowy.

W 2013 roku Chiny wprowadziły krajowy dzień niskoemisyjny w celu zwiększenia świadomości zmian klimatycznych i niskoemisyjnych strategii rozwoju, a także by zachęcić społeczeństwo do zaangażowania w redukcję emisji gazów cieplarnianych. Krajowy Dzień Niskoemisyjny przypada na trzeci dzień Krajowego Tygodnia Promowania Efektywności Energetycznej w czerwcu każdego roku. W tym roku odbędzie się on 13 czerwca.

Rząd Chin uczynił zielony rozwój jednym z głównych priorytetów politycznych.
Kraj planuje ograniczyć całkowite zużycie energii na poziomie 5 miliardów ton ekwiwalentu węgla do roku 2020, zgodnie z rządowym planem na lata 2016-2020. Oznacza to, że do 2020 roku zmniejszy się zużycie energii na jednostkę PKB o 15%.

(sz)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here